Aktuality

POLSKÉ MÝTO - TELEPASS SAT (komplikácie)

Bohužiaľ, z dôvodu pretrvávajúcich technických komplikácií v poľskom mýtnom systéme na strane prevádzkovateľa, nebudeme schopní Vám ponúknuť možnosť platby poľského mýta cez mýtnu jednotku Telepass SAT od piatku 01.10.2021.

Posielame Vám informácie o dočasnom spôsobe platby poľského mýta, a to prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorú prosím používajte len do momentu, ako bude dostupná jednotka Telepass SAT pre platbu poľského mýta.

Čo je nevyhnutné urobiť:

  1. Vytvorte si zákaznícky účet na webových stránkach poľského elektronického mýta: (osoba, ktorá účet vytvorí, musí taktiež nahrať svoju plnú moc na daný portal)
  2. Zvoľte si preferovaný spúsob platby “Prepayment” (je možné si vybrať iba platbu dopredu, tzv. “PREPAY” = kredit a uhradiť potrebnú čiastku bankovým prevodom, platobným systémom BLIK alebo kreditnou kartou)
  3. Zadajte na portáli informácie o vozidlách a prepojte ich s fakturačným účtom
  4. Kazdý vodič si musí nainštalovať aplikáciu do svojho smartphonu
  5. Zadajte ID spoločnosti, ktoré je vygenerované prostredníctvom aplikácie vo vašom smartphone a priraďte ho k vybranému vozidlu na zákazníckom účte v portáli
  6. Nastavte si v aplikácii “TRAVEL” a môžete začať používať spoplatnené cesty. Po dokončení cesty, ukončite funkciu “TRAVEL” v aplikácii. Tento postup prosím využívajte pre všetky vase cesty, pokiaš nebude k dispozícii mýtna jednotka Telepass SAT pre platbu poľského mýta.
  7. Hneď ako bude možné platiť poľské mýta cez jednotku Telepass SAT, aplikáciu už nepoužívajte, aby nedošlo k zdvojeným platbám.

Detailné inštrukcie ako nainštalovať a používať aplikáciu, nájdete na uvedenom odkaze

Viac o aplikácii v SK tu

V prípade akýchkoľvek otázok, prosím neváhajte kontaktovať zákaznícke oddelenie spoločnosti  Shell na e-mailovej adrese: karty-otazky-sk@shell.com

Odporúčame Vám, aby ste sa počas nasledujúcich dní vyhli cestovaniu do Poľska, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Hneď ako bude mýtna jednotka Telepass SAT k dispozícii pre platbu poľského mýta, budeme Vás kontaktovať

Ospravedlňujeme sa Vám za prípadné komplikácie.

FCS Slovakia, s.r.o.

Rok na britských cestách bez mýta

Britská vláda chápe ťažkosti, ktorým Covid-19 celé odvetvie dopravy vystavil. Aby zmiernila ich dopad, pozastavuje výber poplatku za použitie britských ciest.

Výber poplatkov bude pozastavený na dobu 1 roka, a to od 1. augusta 2020 do 31. júla 2021. Znamená to, že dopravcovia počas tohto obdobia odkladu nebudú musieť pri príchode do Veľkej Británie platiť poplatky.

Dopravcovia, ktorí už 6-mesačnej alebo ročné poplatky uhradili a z ktorých počas pozastavenia ich výbere zostávajú celé mesiace, môžu požiadať o zľavu.

chevron-upenvelopephone-handset